#1 2006-05-14 17:46:50

Karen

Władca ciemności

Skąd: Gliwice
Zarejestrowany: 2006-05-13
Posty: 39
Punktów :   

Mały poradnik dla początkujących

Madzik, Nina, tu macie pole do popisu bo tak czytam sobie opis postaci Niny, "szary elf"... a co to wogóle? jakie elfy są? jakie inne postacie? przydałyby się jakieś charakterystyki dla tych, co za bardzo nie mają pojęcia o co chodzi (np ja ) a także zasady gry, jesli takowe są do roboty dziewczyny 

Offline

 

#2 2006-05-14 20:24:01

Madzik

Władca ciemności

6787981
Skąd: Rybnik
Zarejestrowany: 2006-05-14
Posty: 100
Punktów :   

Re: Mały poradnik dla początkujących

No to jedziemy z tym koksem 
Rasy
Rasy podstawowe to: elfy, ludzie, niziołki, gnomy, półorki, krasnoludy i półelfy. Od prawie każdej z tych ras można utworzyć podrasy, przykładowo właśnie elfy szare. Elfie podrasy: Drowy (mroczne elfy), Dzikie elfy, Leśne elfy, Szare elfy, Wodne (morskie) elfy.
Elfy osiągają dojrzałość w wieku 110 lat i mogą przeżyć ponad 700. Są niskie i szczupłe (135-165cm, ważą 42-62kg), zwykle mają bladą skórę, ciemne włosy ciemnozielone oczy i delikatne rysy. Ogólnie, cenią sobie i chronią wolność innych, tak jak własną, i najczęściej są dobre. Potrafią biegle posługiwać się długim mieczem i wszelkiego rodzaju łukami. Elfy czczą Corellona Larethiana- Stwórcę ich rasy. Ulubiona klasa-czarodziej.
Drowy to zdeprawowany, zły odłam rasy, żyjący w podziemiach. Mają czarną skórę, białe włosy i czerwone oczy (pozwalające im widzieć w ciemnościach). Zwykle są mniejsze i szczuplejsze od innych elfów. Bóstwem drowów jest pajęcza bogini Lolth. Ulubiona klasa-kapłan (tylko kobiety).
Dzikie elfy to prymitywny odłam tej rasy. Te elfy mają najczęściej ciemnobrązową skórę, a włosy w odcieniach od czarnego po jasnobrązowy. Ulubiona klasa-zaklinacz.
Leśne elfy żyją w samym sercu leśny ostępów. Mają zółte lub miedzianorude włosy i są bardziej umięśnione od innych przedstawicieli tej rasy. Ulubiona klasa-łowca.
Szare elfy to najszlachetniejsze i najdostojniejsze z wszystkich elfów. Są wyższe i wyglądają bardziej imponująco. Cieszą się za to reputacją istot aroganckich i wyniosłych (nawet jak na standardy tej rasy). Mają albo srebrne włosy i bursztynowe oczy, albo bladozłote włosy i fioletowe oczy. (tutaj Nina pozwoliła sobie na dowolność, ale i tak nie ma sensu trzymać się tego tak ściśle)
Wodne elfy-oddychają pod wodą. Skóra wodnych elfów jest zielono srebrna, włosy zaś-od szmaragdowej zieleni do granatowej. Palce dłoni i stóp tych istot są częściowo połączone błoną pławną. Ulubiona klasa-wojownik.

Niziołki przedkładają kłopoty nad nudę. Są nieuleczalnie ciekawskie. Polegając na swej zdolności przetrwania i uciekania przed niebezpieczeństwami, okazują śmiałość, której większe ludy nie mogłyby dorównać. Niziołki mają około 90cm wzrostu i zwykle ważą niędzy 15 i 17 kg. Mają brązowe albo czarne oczy i czarne, proste włosy. Osiągają dojrzałość w wieku 20 lat i żyją ponad 100. Niziołki starają się mieć dobre stosunki z każdym. Bardzo dobrze im idzie dopasowywanie się do społeczności ludzi, elfów, krasnoludów czy półelfów, a także sprawianie wrażenia, że są cenni i mile widziani. Głównym bóstwem niziołków jest Yondalla. Ulubiona klasa - łotrzyk.
Podrasy:
Długole (ja tego nie wymyślałam )- członkowie tej podrasy są wyżsi (120 i więcej wzrostu) i szczuplejsi od pobratymców. Mają jasną karnację oraz włosy. Są też najrzadziej spotykanymi niziołkami.
Podziemni niziołkowie - ci niziołkowie są niżsi i bardziej krępi. Lubią klejnoty oraz kamienne budowle, nic więc dziwnego, iż często bywają jubilerami i kameniarzami.

Gnomy uwielbiają zwierzęta, piękne klejnoty oraz wszelkiego rodzaju dowcipy. Mają ogromne poczucie humoru. Gnomy mierzą od 90 do 105 cm wzrostu i ważą 20-22 kg. Kolor ich skóry od ciemnej opalenizny do drzewnego brązu, mają jasne włosy, zaś oczy mogą być w każdym odcieniu niebieskiego. Osiąglają dojrzałość w wieku 40 lat i żyją około 350 lat, choć niektórzy mogą osiągnąć nawet 500. Gnomy mają dobre serca i nawet psotnicy są bardziej zabawni niż złośliwi. Na szczęście złe gnomy zdarzają się rzadko, ponieważ są naprawdę przerażające. Podstawowym bogiem gnomów jest Garl Świetlistozłoty. Ulubiona klasa - iluzjonista (czarodziej wyspecjalizowany w iluzji)
Podrasy:
Leśne gnomy - nieśmiałe i skryte, unikają kontaktów z innymi rasami. Członkowie tej podrasy są najmniejszymi gnomami, mierzącymi 60-75 cm wzrostu. Ich skóra jest szarozielona. Włosy mają ciemne, a oczy niebieskie, brązowe lub zielone. Te gnomy są długowieczne - żyją przeciętnie 500 lat.
Svirfneblin - mieszkają podobno w wielkich miastach ukrytych głęboko pod ziemią. Położenie owych osad trzymane jest w tajemnicy. W ten sposób svirfnebliny chronią się przed śmiertelnymi wrogami - drowami, kuo-toa oraz łupieżcami umysłu. Te gnomy mimo drbnej budowy są silne i wytrzymałe. Mają skórę barwy kamienia, w odcieniach od jasnego brązu do ciemniej szarości. ich oczy niemal zawsze są szare. Mężczyźni nie posiadają włosów. z kolei włosy kobiety to siwe, zwisające strąki. Przeciętny svirfneblin żyje 250 lat.

C.D.N,


"-Jestem glodny!
-Są trzy glówne grzechy ludzkie: lenistwo, obżarstwo  i żądza. Jesteś uosobieniem tych cech.
-Zaczekaj chwilę!... No... Może pierwsze dwa, ale trzecie to Yoru!" /Suki na Mono wa Suki Dakara Shou ga nai!! (Sukisho)

Offline

 

#3 2006-05-14 20:46:47

Madzik

Władca ciemności

6787981
Skąd: Rybnik
Zarejestrowany: 2006-05-14
Posty: 100
Punktów :   

Re: Mały poradnik dla początkujących

Klasy
Klas jest jedenaście:
-Barbarzyńca: dziki wojownik, wykorzystujący furię i instynkty do pokonania wrogów.
-Bard: artysta, którego muzyka czyni cuda - wędrowiec, osobnik uniwersalny, obyty w świecie, bajarz.
-Czarodziej: potężny użytkownik magii, szkolony w jej arkanach.
-Druid:używa energii ze świata natury do rzucania nadprzyrodzonych czarów i do zdobywania niesamowitych magicznych mocy.
-Kapłan: mistrz magii objawionej, uzdolniony wojownik
-Łotrzyk: podstępny, wprawny zwiadowca i szpieg, który wygrywa walkę raczej podstępem niż brutalną siłą.
-Mnich: artysta sztuk walki, który nieuzbrojony zadaje ciosy szybko i mocno.
-Paladyn: obrońca sprawiedliwości i niszczyciel zła, chroniony przez wachlarz nadprzyrodzonych mocy.
-Łowca: sprytny, uzdolniony wojownik dziczy.
-Wojownik: zbrojny o wyjątkowych umiejętnościach walki wręcz i niezrónanie posługujący się bronią.
-Zaklinacz: magik z wrodzonymi umiejętnościami magicznymi.
Myślę, że o klasach tyle wystarczy :-) Będziemy grać bardziej na opowieść niż na mechanikę, a czy trzeba wiedzieć więcej żeby wczuć się w postać (bo to w sumie jest najważniejsze) Co do dokładniejszych informacji to ufam Waszej inwencji twórczej.  Bo chyba nie trzeba mieć wielkiej wyobraźni, żeby wiedzieć kim jest czarodziej i co potrafi.

Edit: Ahh jeszcze jedno: różnica między czarodziejem, a zaklinaczem polega przede wszyskim na tym, że czarodziej uczy się magii z książek, a moc zaklinacza jest wrodzona i kierowana wolą. Zaklinacze mogą mieć chowańca (jastrząb, kot, kruk, łasica, nietoperz, ropucha, sowa, szczur, wąż itp.)


"-Jestem glodny!
-Są trzy glówne grzechy ludzkie: lenistwo, obżarstwo  i żądza. Jesteś uosobieniem tych cech.
-Zaczekaj chwilę!... No... Może pierwsze dwa, ale trzecie to Yoru!" /Suki na Mono wa Suki Dakara Shou ga nai!! (Sukisho)

Offline

 

#4 2006-05-14 21:16:11

Karen

Władca ciemności

Skąd: Gliwice
Zarejestrowany: 2006-05-13
Posty: 39
Punktów :   

Re: Mały poradnik dla początkujących

super Madzik     ale myślę, że opisy pozostałych ras jednak by się przydały zawsze możemy w karczmie spotkać jakiegoś gnoma, warto wiedzieć, kto to 

Offline

 

#5 2006-05-14 21:30:07

Madzik

Władca ciemności

6787981
Skąd: Rybnik
Zarejestrowany: 2006-05-14
Posty: 100
Punktów :   

Re: Mały poradnik dla początkujących

Ekwipunek
Poważna sprawa. Zasadniczo jest to wszystko co ma się ze sobą. Przede wszystkim broń. Tutaj również pozostawiam swobodę działania, ale chciałabym uniknąć sytuacji, w których elfi czarodziej (jeszcze kobieta) lata z dwuręcznym toporem, a półorczy barbarzyńca ciska we wszyskie strony shurikeny, aż w końcy zostaje z jednym z nich w oku... Przestrzegam też przed braniem broni zbyt potężnej jak na możliwości i doświadczenie danej postaci (wątpię czy początkujący łucznik wystrzeliłby z potężnego refleksyjnego łuku, a już na pewno nie tak jakby chciał). Przykładowe bronie: Miecz krótki, miecz długi, łuk krótki, lekka kusza, włócznia, kostur.
Oprócz broni - inne przedmioty potrzebne niektórym klasom, jak instrument muzyczny dla barda, księga czarów dla czarodzieja, narzędzia złodziejskie dla łotrzyka itp. jak i inne rzeczy potrzebne poszukiwaczom przygód: źródło światła (pochodnia), hubka i krzesiwo, żywność, zwijane posłanie, plecak (gdzieś trzeba to wszystko nieść), bukłak z wodą itd. Można mieć co tylko dusza zapragnie tylko trzeba to wszysko potem unieść /dokładniejszy opis niektórych częsci ekwipunku, jakieś amulety, świecidełka mile widziame


"-Jestem glodny!
-Są trzy glówne grzechy ludzkie: lenistwo, obżarstwo  i żądza. Jesteś uosobieniem tych cech.
-Zaczekaj chwilę!... No... Może pierwsze dwa, ale trzecie to Yoru!" /Suki na Mono wa Suki Dakara Shou ga nai!! (Sukisho)

Offline

 

#6 2006-05-15 17:14:10

Karen

Władca ciemności

Skąd: Gliwice
Zarejestrowany: 2006-05-13
Posty: 39
Punktów :   

Re: Mały poradnik dla początkujących

Madzik, co my byśmy bez Ciebie zrobili
jeszcze taki pomysł mam, że może jak gdzieś znajdziecie, to zapodajcie linka do jakiejś sesji z innego forum, to sobie obadamy, jak to dokładnie wygląda

Offline

 

#7 2006-05-16 15:07:19

Madzik

Władca ciemności

6787981
Skąd: Rybnik
Zarejestrowany: 2006-05-14
Posty: 100
Punktów :   

Re: Mały poradnik dla początkujących

Do usług A ten przykład http://narilvatar.vipserv.org/narilvata … php?t=3669 (na tym forum jest ich duużo więcej, wybrałam na chybił-trafił ) albo http://rampart.fora.pl/viewtopic.php?t=11 (tą przeczytałam w całości)


"-Jestem glodny!
-Są trzy glówne grzechy ludzkie: lenistwo, obżarstwo  i żądza. Jesteś uosobieniem tych cech.
-Zaczekaj chwilę!... No... Może pierwsze dwa, ale trzecie to Yoru!" /Suki na Mono wa Suki Dakara Shou ga nai!! (Sukisho)

Offline

 

#8 2006-05-16 22:44:16

Karen

Władca ciemności

Skąd: Gliwice
Zarejestrowany: 2006-05-13
Posty: 39
Punktów :   

Re: Mały poradnik dla początkujących

no to poczytam sobie w czwartek, w ramach odreagowywania po kolosie z prawa
i postać sobie wymyslę mam nadzieję, że nasz niezastąpiony Madzik zamieści jeszzce opisy ludzi, półorków (i podejrzewam, że jeszcze są całe orki? ), krasnoludów i półelfów (te mnie chyba najbardziej interesują). Co do ludzi, to chyba każdy wie, co to i czym to się je , ale może jakieś specjalne cechy są im przypisywane albo to nie są zwykłe ludzie?

Offline

 

#9 2006-05-16 22:54:52

Andariel

Sługa Cienia

Zarejestrowany: 2006-05-14
Posty: 7
Punktów :   

Re: Mały poradnik dla początkujących

No ja też poczekam na więcej informacji, bo pomysł już w sumie mam, ale muszę dopracować szczegóły

Offline

 

#10 2006-05-17 07:20:04

Madzik

Władca ciemności

6787981
Skąd: Rybnik
Zarejestrowany: 2006-05-14
Posty: 100
Punktów :   

Re: Mały poradnik dla początkujących

Ludzie są jak ludzie i opis chyba jest tu zbędny - jedyne tylko w czym się różnią to, że szybko się uczą i mają więcej umiejętności niż inne rasy Pozostałe rasy opiszę... chyba dziś po szkole Całe orki naturalnie też są, ale mniej nadają się do prowadzenia jako postacie.


"-Jestem glodny!
-Są trzy glówne grzechy ludzkie: lenistwo, obżarstwo  i żądza. Jesteś uosobieniem tych cech.
-Zaczekaj chwilę!... No... Może pierwsze dwa, ale trzecie to Yoru!" /Suki na Mono wa Suki Dakara Shou ga nai!! (Sukisho)

Offline

 

#11 2006-07-22 22:56:23

Katarzyna

Sługa Cienia

Zarejestrowany: 2006-07-22
Posty: 1
Punktów :   

Re: Mały poradnik dla początkujących

Jeżeli chodzi o pomoc dla początkujących, to już podano link do Narilvataru. Jednak nastapiła zmiana jego adresu

Służę nowym, oto on [czyli link do miast, bo to najbardziej Was interesuje póki co]:

http://forum.narilvatar.pl/index.php?c=4

Zapraszam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl